Account Manager

Sunteți aici: Prima pagina » Contact » Angajare » Account Manager

Obiectivele postului

  1. Extinderea segmentului de piață B2B și B2C
  2. Gestionarea portofoliului de clienți
  3. Identificarea de noi oportunități

Responsabilități principale

  1. Identifică și ofertează noi clienți
  2. Negociază contracte cu noii clienți
  3. Preia comenzi de la clienții din portofoliu
    • Asigură corectitudinea și completitudinea comenzilor primite
    • Monitorizează fluxul realizării lucrării
    • Urmărește încasarea contravalorii lucrărilor clienților proprii
  4. Comunică în mod activ cu clienții existenți, propunându-le produse noi, cu valoare adăugată, care să răspundă nevoilor acestora
  5. Identifică și propune noi modalități de promovare a vânzărilor

Cerințe și abilități necesare

  • Abilități de comunicare, atât oral cât și în scris
  • Abilități de ascultare și observare
  • Abilități de prezentare, feedback, debriefing
  • Abilități de analiză și sinteză
  • Abilități de gestionare eficientă a timpului și prioritizare
  • Orientare spre rezultate și spre client extern
  • Spirit de echipă și creativitate
  • Spirit de inițiativă și asumarea responsabilității
  • Persuasiune
  • Capacitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte și responsabilități

Cunoștințe tehnice

  • cunoștinte foarte bune de utilizare a suitei Office (Microsoft sau OpenOffice)
  • cunoștinte foarte bune de limbă engleză
  • constituie un avantaj cunoștințe de grafică, DTP (Corel, InDesign, Illustrator).

Ce oferim

  • Training specializat pentru vânzarea de tipar digital.
  • Un pachet salarial bazat pe target și comisioane pentru performanță.
  • Lucru într-un mediu relaxat și dinamic.
Plățile realizate prin site-urile ASEL sunt securizate 3D Secure prin Mobilpay.ro Plățile realizate prin site-urile ASEL sunt securizate 3D Secure prin Mobilpay.ro