Client Service Representative

Sunteți aici: Prima pagina » Contact » Angajare » Client Service Representative

Obiectivele postului

  1. Gestionarea portofoliului de clienți
  2. Gestionarea relației cu furnizorii de servicii externalizate
  3. Identificarea de noi oportunități de promovare a vânzărilor

Responsabilități principale

  1. Negociază  împreună cu conducerea contracte cu noii clienți mari
  2. Preia comenzi de la clienții din portofoliu
    • Ofertează clienții din portofoliu
    • Asigură corectitudinea și completitudinea comenzilor primite
    • Monitorizează fluxul realizării lucrărilor pentru clienții proprii
  3. Comunică în mod activ cu clienții existenți, propunându-le produse noi, cu valoare adăugată, care să răspundă nevoilor acestora
  4. Identifică și propune noi modalități de promovare a vânzărilor
  5. Dispune facturarea lucrărilor realizate
  6. Urmărește încasarea facturilor emise

Cerințe și abilități necesare

  • Capacitatea de a gestiona simultan mai multe proiecte și responsabilități
  • Capacitatea de lucru sub stres
  • Abilități de comunicare, atât oral cât și în scris
  • Abilități de ascultare și observare
  • Abilități de prezentare, feedback, debriefing
  • Abilități de analiză și sinteză
  • Abilități de gestionare eficientă a timpului și prioritizare
  • Orientare spre rezultate și spre client extern
  • Spirit de echipă și creativitate
  • Spirit de inițiativă și asumarea responsabilității
  • Persuasiune

Cunoștințe tehnice

  • cunoștințe foarte bune de utilizare a suitei Office (Microsoft sau OpenOffice)
  • cunoștințe foarte bune de limbă engleză
  • cunoștințe privind procedeele de finisare specifice
  • constituie un avantaj cunoștințe de grafică, DTP (Corel, InDesign, Illustrator).

Ce oferim

  • Training specializat pentru vânzarea de tipar digital.
  • Un pachet salarial bazat pe target și comisioane pentru performanță.
  • Lucru într-un mediu relaxat și dinamic.

Plățile realizate prin site-urile ASEL sunt securizate 3D Secure prin Mobilpay.ro Plățile realizate prin site-urile ASEL sunt securizate 3D Secure prin Mobilpay.ro